Wrocławski Orszak Trzech Króli

OTK

6 stycznia 2016r. o godz. 12:30 już po raz szósty wyruszy z Orstrowa Tumskiego Wrocławski Orszak Trzech Króli. Zachęcamy Was serdecznie do wspólnego udziału w tym wydarzeniu!

Orszak Trzech Króli jest to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej - na ulicach naszego miasta. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjeło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami oraz pasterze i anioły. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy może mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Zapraszamy!

OTK2