O nas

Kim jesteśmy?


WSPÓLNOTA MAŁŻEŃSTW „KANA” - KIM JESTEŚMY?

Wspólnota Małżeństw „KANA” aktywnie działa przy klasztorze Ojców Sercanów w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu.

KANA skupia małżeństwa (z całkiem liczną gromadką pociech) z bardzo różnym stażem. Naszym duszpasterzem był o. Wojciech Bartnicki sscc, a obecnie (od sezonu 2017/2018) o. Sebastian Pieczeniak sscc.

Nazwa Wspólnoty została wybrana symbolicznie - jak nowożeńcy z Ewangelii pragniemy bowiem za wstawiennictwem Matki Bożej mieć ufność w to, że Jezus zaspokoi wszelkie nasze potrzeby, jeśli tylko "zrobimy wszystko, cokolwiek On nam powie" (por. J 2,5).

Łączy nas pragnienie wzrastania w wierze, a także chęć przebywania w gronie szczęśliwych, radosnych małżeństw, które wprawdzie borykają się z codziennymi problemami, jednak umieją na nie spojrzeć z Bożej perspektywy.

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”, idąc za słowami Św. Jana Pawła II, pragniemy tworzyć dla siebie i naszych dzieci środowisko, w którym rodzina jest wartością najważniejszą, o którą się walczy każdego dnia, wbrew temu co mówi dzisiejszy świat.

Chcemy zatem poprzez Wspólnotę stwarzać przestrzeń do budowania dobrych relacji, pośrodku których stoi Bóg. Pragniemy wspólnie szukać sposobów życia w dzisiejszym świecie, w zgodzie z nauką Jezusa.
Jednoczą nas wspólne ideały, w dążeniu do których pragniemy się wspierać. Chcemy stawać się w pełni jak najlepszymi małżeństwami chrześcijańskimi, a także tworzyć wspólnoty małżonków i rodziców chrześcijańskich, których jednoczy sakrament małżeństwa.

Na formację KANY składają się:
- Comiesięczne spotkania (co do zasady w każdą drugą sobotę miesiąca).
Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o godz. 15:00 w Kościele NMP Wspomożycielki Wiernych (Wrocław - Księże Małe, ul. Świątnicka 32), którego kontynuacją jest konferencja Duszpasterza w salce przy Parafii. Po konferencji jest czas na rozmowy i dyskusje, a także wspólne cieszenie się swoją obecnością. W spotkaniach towarzyszą również dzieci, które w sąsiedniej sali również twórczo spędzają czas.
- Weekendowe rekolekcje wyjazdowe organizowane w okresie adwentowym i Wielkiego Postu.
- Indywidualne spotkania poza ww. planem.
Są to spotkania „sąsiedzkie”, które rozwijają i pogłębiają nasze znajomości. Obowiązuje tutaj zasada pełnej dobrowolności i gościnności Gospodarzy.

Jako Wspólnota kładziemy zatem nacisk na trzy aspekty:
- modlitewny - by oddawać Bogu chwałę i czynnie wzrastać w relacji z Chrystusem,
- formacyjny - by pogłębiać swoją wiarę i konfrontować ją z doświadczeniem innych chrześcijan,
- towarzyski - by tworzyć wspólnotę, przyjacielskie relacje i wspierać się nawzajem w codzienności.

Zapraszamy do odważnej decyzji – daj szansę sobie i Twojej Rodzinie na przebywanie z ludźmi, z którymi wspólnie będziesz przeżywał obecność Boga, poznawał Go i cieszył się Nim na co dzień!

Nie bój się, wypłyń na głębię!
Zapraszamy Rodziny z całego Wrocławia i okolic!